Jurgen Klopp është shpallur trajneri më i mirë i vitit 2019.

Çmimet më të mira të FIFA-s jepen në Milano sonte, në ceremoninë më të shkëlqyeshme të çmimeve në futboll, raporton GazetaBlic.

Klopp kaloi një sezon fantastik me Liverpoolin, ku fitoi Ligën e Kampionëve me ‘Reds’ dhe u bë nënkampion i Premierligës.


SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu