Prokuroria Themelore në Prishtinë, Departamenti i Krimeve të Rënda, është duke e hetuar rastin e vdekjes së azilkërkuesit që u gjet pa shenja jete në një shtëpi që u kaplua nga zjarri në lagjen Ulpiana.

“Prokurori i Shtetit, në koordinim me policinë janë duke i ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme hetimore, me qëllim të grumbullimit të informatave dhe provave rreth këtij rasti”, thuhet në njoftimin e Prokurorisë.

LEXO EDHE:Aksioni i PSD-së që u mbajt gjatë ditës së sotme

Prokuroria ka thënë se pas pranimit të informatës nga policia për një zjarr në një shtëpi në rrugën “Musine Kokalari” në lagjen Ulpiana të Prishtinës, prokurorja kujdestare e Departamentit të Krimeve të Rënda ka dalë në vendin e ngjarjes bashkë me njësitë tjera relevante.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu