Është caktuar orari i ndeshjeve të javës së 7-të dhe të 8-të në Ipko Superligë.

Tri ndeshje të javës së 7-të zhvillohen të shtunën, derisa tri të tjera të dielën, ku veçohet derbi i madh, Gjilani – Drita. Ndeshjet e së shtunës luhen në tri orare të ndryshme, kurse të dielën në dy orare.

Ndërkohë, në mesjavën e ardhshme do të luhen ndeshjet e javës së 8-të. Takimet e kësaj jave nisin në ora 14:30, raporton Gazeta Olle.

Ipko Superliga – java e 7-të
E shtunë, 28 shtator
13.00 Feronikeli-Ferizaj
14.00 Llapi-Dukagjini
15.00 Trepça’89-Flamurtari

E diel, 29 shtator
14.00 Drenica-Ballkani
15.00 Gjilani-Drita
15.00 Vushtrria-Prishtina

Ipko Superliga – java e 8-të
E mërkurë, 2 tetor
14.30 Feronikeli-Llapi
14.30 Dukagjini-Trepça ‘89
14.30 Ferizaj-Ballkani

E enjte 3 tetor
14.30 Drita-Vushtrria
14.30 Flamurari-Gjilani
Prishtina – Drenica, zhvillohet më 16 tetor

Liga e Parë – java e 6-të
E shtunë, 28.09 ora 15:00
Arbëria – KEK-u
Istogu – Besa
Liria Vitia

E diel, 29.09 ora 15.00
Trepça – 2 Korriku
Onix – Drenasi
Ulpiana – Ramiz Sadiku
Vëllaznimi – Malisheva
Dardana – Vllaznia
Foto: Hilmi Veliu

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu