Ka nisur votimi për zgjedhjet e parakohshme për Kuvendin e Kosovë.

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka sapo ka votuar në zgjedhjet e parakohshme parlamentare.

Vlen të theksohet se janë 1,937,869 persona që sot kanë të drejt vote, të cilat do të kenë mundësi t’i votojnë për 20 parti politike, katër koalicione dhe 1 kandidat të pavarur, me 1 067 kandidatë për deputetë.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu