Një termët është regjistruar pranë kufirit mes Shqipërisë dhe Greqisë. Tërmeti ka qenë me magnitudë 4.0 rihter. Ndërkohë thellësia fokale e tërmetit ka qenë 2 km.

Epiqendra e kësaj lëkundje sizmike ka qenë 13 km në veri të Fillates të Greqisë. Fatmirësisht nga ky tërmet nuk është raportuar për dëme.

Ky tërmet është ndjerë lehtë në disa qytete./abcnews.al

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu