Një person u vra dhe tre të tjerë u plagosën rëndë pas disa të shtënave me armë zjarri në Otava, Kanada, të Mërkurën në mëngjes, tha policia.

Autoritetet ende po kërkojnë për të dyshuarin. Zona ku ka ndodhur ngjarja është e sigurt tashmë dhe “kjo nuk konsiderohet një situatë aktive e ngjarjeve të tilla”, thanë zyrtarët duke argumentuar se nuk ka indicia të ketë sulme të tjera të ngjashme në vijim.

Të shtënat ndodhën në Rrugën Gilmour rreth orës 7:30 të mëngjesit në orën lokale.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu