Kosova sot do të zhvillojë ndeshjen e parë për vitin 2020 kundër Suedisë që është e karakteri miqësorë.

Kosova dhe Suedia do të takohen në Doha të Katarit me fillim nga ora 15:45 sipas kohës tonë lokale.

Miqësore kjo e rëndësishme për faktin se do të jetë një test i mirë për ndeshjet e muajit mars.

Tekniku Challandes ka vendosur që në skuadër të ftoj lojtarë edhe të Superligës së Kosovës, ku kjo do t’i shërbej si pasqyre e asaj se sa janë në gjendje lojtarët që luajnë në Kosovë t’i bëjnë ballë kundërshtare siç është Suedia.

Ndërkaq, transmetimin e kësaj ndeshje me të drejta të rezervuara do ta bëjë Radio Televizioni i Kosovës./Reporteri.net/

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu