Në librin ‘Kështu foli Tahir Zemaj”, të autorëve Arbër Ahmetaj dhe Sefedin Krasniqi flitet për një rast kur kolonelit i ishte kërkuar të largonte portretin e Presidentit historik Ibrahim Rugova.

Në këtë rrëfim të tij thuhet se disa persona kishin kërkuar ta takonin atë dhe njiheshin si Shtabi i Përgjithshëm i Ushtrisë Çlirimtare. Në këtë përbërje ishin Hashim Thaçi, Rexhep Selimi e Bislim Zyrapi.

Zemaj kishte rrëfyer se ata i kishin kërkuar që të hiqtë portretin e Presidentit Rugova, por ai nuk kishte pranuar.

Lexoni më poshtë rrëfimin e tij:

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu