Gazeta Flash24 ka realizur një tjetër sondazh në lidhje me zgjedhjet e të dielës së 6 tetorit.

Ky sondazh ka vënë përball dy kandidatët për Kryeministër nga radhët e LDK-së gjegjësisht Vjosa Osmanin dhe Kadri Veselin kandidat i PDK-së për Kryeministër.

Një numër i madh qytetarësh kanë shprehur mendimin e tyre rreth pyetjes sonë se kush nga këta të dy do të mund të bëhet Kryeministër i Kosovës.

E nominuara e LDK-së ka fituar këtë garë me një rezultat të knaqshëm, duke marrë rreth 61% të votave kundrejt kundershtarit i cili mori 39% të tyre.

/GazetaFlash24.net/

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu