Gazeta Flash24 ka organizuar një sondazh online se kush duhet të jetë kryeministër i ardhshëm i cili do të dalë nga zgjedhjet e 6 Tetorit.

Pasi janë eleminuar Milaim Zeka, Fatmir Limaj, Ramush Haradinaj e Kadri Veseli, në përballjen përfundimtare ndërmjet Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit fitues u zgjodh i pari i Lëvizjes Vetvendosje Albin Kurti.

Kurti fitoi rreth 55% të votave ndërsa në anën tjera Vjosa morri 45% sosh të votave.

Sondazhi ishte i hapur për të gjithë lexuesit e Gazetës dhe jo vetëm./gazetaflash24.net

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu