Pas suksesit në ATP Cup, Novak Djokovic dhe kolegët e tij të ekipit të Serbisë nuk i ndalën ofendimet dhe këngët nacionaliste për Kosovën.

Pas fitores, Djokovic dhe kolgët e tij kanë kënduar këngën, Vidovdan 1389 – që njihet për tekstin nacionalist ndaj Kosovës.“Kush mund ta heq Kosovën nga shpirti im”, thonë serbët duke kënduar.

Ky gjest i Djokovicit dhe kolegëve të tij ngjalli reagime të mëdha në rrjetin social, Twitter – ku u kritikua ekipi serb për sjelljet pas triumfeve.
Më poshtë gjeni sjelljet skandaloze të tenistëve serb pas fitores në ATP Cup:

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu