Në Paris po mbahet ceremonia mortore për ish-presidentin francez, Jacque Chirac.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar homologun gjerman, Frank Ëalter Steinmeier, në ceremoninë mortore për ish-presidentin francez, Jacque Chirac.

Përmes një postimi në Facebook, Thaçi ka thënë se Gjermania është partnere strategjike e pazëvendësueshme e Kosovës për forcimin e perspektives euroatlantike dhe zhvillimin ekonomik të Kosovës.

Ja postimi i plotë:

Me mikun tim, Presidentin e Gjermanisë, Frank Ëalter Steinmeier në ceremoninë mortore për ish-presidentin francez, Jacque Chirac.

Gjermania është partner strategjik i pazëvendësueshëm i Kosovës për forcimin e perspektives euroatlantike dhe zhvillimin ekonomik të Kosovës. HTH.

Poashtu Thaci ka thene se Gjermania ka thene sinjale te fuqishme se do ta perkrah Kosoven

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu