Kandidatja për kryeministre nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani sapo ka votuar në Fakultetin Teknik në Prishtinë.

Osmani, e shoqëruar nga bashkëshorti i saj, Prindon Sadriu, kanë mbërritur në vendvotimin ku kandidatja për kryeministre do të votonte.Mirëpo, ndryshe nga Vjosa Osmani, Prindon Sadriu nuk votoi në këtë qendër votimi, për arsye ende të panjohura.

“Thirrja ime është që të gjithë të bëhen pjesë e vendimit historik, kjo është një ditë historike dhe vendimtare për të ardhmen, besoj që nëpërmjet një procesi fer dhe demokratik kemi arsye për të festuar, shpresojë që gjithçka të ecë mbarë.

Qytetarët duhen ta vendosin të ardhmen e tyre dhe të fëmijëve të tyre. Besojë shumë që Kosova do të ketë arsye për të festuar. Është tejet me rëndësi që Kosova para gjithë botës të tregojë qe kemi mundësi të organizojmë proces fer dhe demokratik”, ishin fjalët e Vjosa Osmani menjëherë pas votimit./GazetaBlic

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu