Koronavirusi ka goditur edhe Kosovën, ku pesë persona janë konfirmuar me këtë virus.

Kjo ka bërë që këngëtarja e njohur kosovare, Leonora Jakupi të propozojë që pagat e stafit shëndetësor të trefishohen.

Përmes një postimi, Leonora tha që pagat e tyre duhet trefishuar, duke pas parasysh rrezikshmërinë dhe sensibilizimin e tyre në këtë situatë.

“Propozoj që pagat e STAFIT SHËNDETËSOR të trefishohen, pas parasysh rrezikshmërinë dhe sensibilizimin e tyre në këtë situatë”, ka shkruar ajo.

Kujtojmë që deri më tani, ka arritur në 5 numri i rasteve të konfirmuara me koronavirus në Kosovë.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu