Kryetarit të bashkisë Lushnjë, Fatos Tushe i është vendosur lëndë plasëse në zyrë, paraprakisht dyshohet si granatë.

Dyshohet se ish shoferi i kryetarit të bashkisë ka hyrë në zyrë dhe pas një konflikti verbal ka hedhur granatën.

Nga shpërthimi është plagosur vetë Tushe dhe sekretarja Erisa Qalliu.

Tushe dhe Qalliu ndodhen në spitalin e Lushnjës jashtë rrezikut për jetën.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu