Një stuhi e madhe shiu ka ‘pushtuar’ veri-lindjen e Spanjës e cila ka sjellë përmbytje të shumta.

Një çift të moshuarish kanë humbur jetën nga përmbytjet, pasi lumejtë të dalë nga shtrati morën përpara makinën e tyre.

Me djetëra banorë janë evakuar. Qytetet më të prekura janë Valencia dhe Alicante.

Disa shkolla janë mbyllur deri në largimin e përmbytjeve. Gjithashtu ka shkëputje të energjisë elektrike në disa zona.

Ju ftojmë të shikoni videon e mëposhtme me pamjet e përmbytjes

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu