Pasi mungoi në tri ndeshjet e fundit të Werder Bremenit shkaku i një lëndimi muskulor, Milot Rashica do të kthehet në fushën e lojës të shtunën, për ndeshjen kundër Leipzigut. Lajmin e ka bërë të ditur drejtori sportiv i Werder Bremenit, Frank Baumann.


Ai mungoi edhe në ndeshjet e shtatorit të ekipit kombëtar të Kosovës, që i zhvilloi dy ndeshje në kuadër të Grupit A kualifikuar për Kampionatin Evropian 2020 – kundër Republikës Çeke dhe Anglisë.

Përkundër që fillimisht pritej që Rashica të luajtë edhe fundjavën e kaluar, kosovari nuk ishte rikuperuar plotësisht dhe ai po vazhdonte të stërvitej i vetëm, ndaras pjesës tjetër të skuadrës së Bremenit

E megjithatë, procesi rikuperues i Rashicës tani ka marrë fund dhe sot ai pritej të stërvitet bashkë me futbollistët e tjerë të Bremenit, në përgatitje për ndeshjen e radhës – kundër Leipzigut.

“Miloti duket mirë. Ai duhet të jetë sërish në skuadër për ndeshjen në shtëpi kundër Leipzigut”, tha Frank Baumann.

Bremeni do të zhvillojë të shtunën ndeshjen kundër Leipzigut, që deri më tani s’di për disfatë dhe e kryeson tabelën e Bundesligës, me dhjetë pikë të fituara nga katër ndeshjet e para të sezonit.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu