Zëvendësministri në detyrë dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka thënë se vazhdimi i ndërtimit të autostradës nga Serbia deri të kufiri me Kosovën, është një hap i madh drejt paqes në mes dy vendeve, Serbisë dhe Kosovës.

Ai ka shkruar se vetëm paqja është mënyra e vetme për të ndërtuar një të ardhme të ndritshme.

“Mirë ka bërë qeveria serbe dhe presidenti Vuçiq më këtë ndërmarrësi dhe inkurajoj ata që në vend që të luftojnë shtetin e Kosovës të vazhdojnë me projekte të tilla”, ka shkruar ai.

Vazhdimi i ndërtimit të autostradës nga Serbia deri të kufiri me Kosovën, është një hap i madh drejt paqes në mes dy…

Publiée par Behgjet Pacolli sur Vendredi 13 septembre 2019

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu