Analisti politik, Imer Mushkolaj ka thënë se deklaratat e Lutfi Haziri janë qesharake dhe ‘fore të lodhta’, shkruan Periskopi.

“Kjo përpjekja e Lufti Hazirit për mu dok kreativ është e dështume dhe po del shumë qesharak e ka zgjedh këtë termin Miseter Bini për Albinin por mister bini i vertetë po del të jetë Haziri dhe është mirë me i kursy militantët e vetë. Fore të lodhta që nuk kanë tu bëjnë kreativitet”, ka thënë ai në Debat Plus.

Ndërsa lidhur me deklaratat e Vjosa Osmanit e cila ka thënë se nuk do të amnistohen të gjithë ata që janë bërë milioner në kurriz të popullit, M ushkolaj u shpreh se vetë ajo është e rrethuar nga njerëz të tillë.

“Mënyra qysh ka fillu me ba fushatë, tek tash ka fillu me tingllu si Vetëvendosje, ne jemi të pa shantazhushëm, e patë më herë një deklaratë, s’ka amnisti për ata që u bënë miloner në kurriz të popullit, por për kënd po flet, po flet edhe për ata që e rrethojnë, se edhe kjo është e rrethune me njerëz që janë bërë milioner në kurrizë të popullit”, u shpreh ai.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu