Kandidati i AKK-së për kryeministër, Ramush Haradinaj, ka përkujtuar vde’kjen e nipit të tij Shqipdonit, djalit të të dëshmorit të kombit Shkëlzen Haradinaj.

Haradinaj ka bërë një mesazh prekës, ndërsa ka publikuar dhe një foto të Shqipdonit.

“Sot, ndoshta do të festonim, jetën e rininë në Kullën e Plakut Hilmi. Sot, Suzana ndoshta do ta kishte një nga mëngjeset e zakonshme me Ty pranë. Por, sot është ndryshe. Ti nuk je në mesin tonë. E në këtë përvjetor të amshimit tënd, e kujtojmë atë buzëqeshje e pafajësi të një fëmiu, të një engjulli. Qoft i përjetshëm kujtimi për ty Shqipdon Haradinaj!”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

Shqipdonit, kishte humbur jetën tragjikisht pikërisht më 2 tetor të vitit 2007 pas plagëve të marra nga goditja e një autobusi.

Ai u varros më 4 tetor të 2007-ës.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu