Nga 30 ditë paraburgim është vendosur masa ndaj zyrtarëve të Policisë së Kosovës të arrestuar para dy dite.

Hetuesit policor Lavdim Osmani dhe Lutfi Menxhiqi si dhe një rreshter tjetër i Departamentit të Hetimit për Krimin e Organizuar dhe Korrupsionit në Policinë e Kosovës kanë dalë para gjykatës për shkak të veprave penale keqpërdorim i detyrës zyrtare, marrje ryshfeti e armë mbajtje pa leje.

Mwsohet se hetuesit policor dhe rreshteri janë sjellë në Gjykatën Themelore të Prishtinës në pranga nga hetuesit e Inspektoratit Policor të Kosovës.

Hetuesi Lavdim Osmani, Lutfi Menxhiqi dhe një rreshter i Krimeve Ekonomike do të përballen me sistemin e drejtësisë për shkak të veprave penale, keqpërdorim i detyrë zyrtare

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu