LVV dhe LDK, arrini marreveshjen, ju lutem!

Kështu e nis shkrimin e tij në Facebook Laun Dalipi, themelues i Odës Ekonomike Amerikane në Kosovë.

Dalipi thekson se në zgjedhjet e 6 tetorit fitoi Lëvizja Vetëvendosje dhe menjëherë pas kësaj nisën bisedimet me LDK-në për bashkërendimin e programit qeverisës gjë që u arrit me sukses.

Ai më tej rëndit disa arsye pse marrëveshja për koalicion LVV -LDK nuk arriti të finalizohej me sukses , duke filluar që nga kërkesa e VV-së për të ditur emrin e kandidatit për Kryeministër që mund të ishte nga LDK-ja e deri tek fakti që këto dy parti nuk kanë punuar asnjëherë bashkë.

Dalipi më tej thotë se dy palët NUK bën ta harrojnë që qytetaret kane votuar për ndryshim te politikbërjes dhe qeverisjes.

”Te dy palet NUK ben ta harrojne qe qytetaret kane votuar per ndryshim te politikberjes dhe qeverisjes.

Shteti jone eshte shume i brishte, ne cdo aspekt: maredhenie me shetet mike, me shtetet fqinje, me ekonomi, me arsim, me shendetesi, me drejtesi…nuk eshte as edhe nje sektor me te cilin mund te mburremi!

Ja n’cfare gjendje na kane sjelle disa politikane qe mendjen e kane pase vetem me u pasuru vete dhe me i sterngarku institucionet publike me njerez militant politik.

Kostoja oportune e qeverisjes se keqe eshte shumefish me e madhe se paraja publike qe e qojn poshte”

Postimi i plotë:

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu