Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp thotë se portieri Alisson Becker do të kthehet së shpejti në fushë.Braziliani është rikthyer në stërvitje te “Redsat” dhe pritet të shënojë rikthimin në aksion në një ndeshje shumë të madhe, transmeton arbresh.info.

Klopp ka zbuluar se është ndeshja me Manchester United më vonë gjatë muajit tetor që mund të shënojë rikthimin e Alissonit në skuadrën e parë pas problemit me pulpë të këmbës. Duke folur për gjendjen e portierit para gazetarëve, Alisson ka thënë: “Kryesorja është mendimi i Alis, të tjerat i takojnë departamentit mjekësor”

“Duhet të kemi pak kujdes. Ne duhet të shohim gjendjen e tij. Ai duket me të vërtetë mirë por ishte një lëndim serioz dhe ne nuk duam të rrezikojm딓Ai nuk është stërvitur deri tani me skuadrën dhe ne duhet të shohim për ndeshjen ndaj Leicester [të shtunën]. Për ndeshjet ndaj Manchester United me gjasë do të jetë 100 për qind, por ne duhet të shohim çfarë do të ndodhë në vazhdim”, përfundon trajneri.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu