Gazetari Berat Buzhala ka paralajmëruar se mund te këtë koalicion mes PDK dhe LDK.

Postimi i tij;

Ceshtja eshte keshtu:

Tash e tutje rruga kushtetuese eshte e rrehne: LVV ose duhet me i bo numrat per qeveri, ose duhet me e dite qe Hasha ka me e mandatu dikend tjeter. Ajo cfare sot thote Enver Hasani, se kinse edhe heren e dyte Presidenti e ka obligim mandatin me ia dhane partise fituese nuk qendron. Presidenti heren e dyte ia jep kujtdo qe ai mendon se mundet me e bo shumicen e thjeshte. Pra, LVV nuk duhet me u mashtru. I kane 15 dite per me i bo numrat, ose stafeta i kalon dikujt tjeter.

Ne anen tjeter LDK duhet me e dite qe nese LVV nuk e ben koalicionin, atehere ata ose duhet me e bo nje koalicion me PDK’ne ose vendi shkon ne zgjedhje.

Qitjani terezine qysh te doni 🙂

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu