Gruaja 56-vjeçare me origjinë nga Kosova është gjetur e vr-arë në banesën e saj me disa goditje me thi-kë.

Bashkëshorti i të vr-arës e ka gjetur atë të vr-arë në shtratin e saj të martën në mëngjes, raportojnë mediat në Francë.

Ai e ka lajmëruar policinë dhe u ka sqaruar se e ka gjetur gruan e tij të vd-ekur në shtrat, pasi kishte ardhur nga puna.

Çifti jetonte në një banesë sociale në Adoma, në rrethin Strasburg të Neudorf.

Sipas raportimeve, ajo është therur disa herë me thikë dhe ka qenë e goditur në qafë.

Bashkëshorti i vik-timës akoma nuk është intervistuar nga hetuesia, pasi është në gjendje shoku dhe është shtrirë në spital

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu