Në Tehran të Iranit janë duke u mbajtur protesta ku mijëra qytetarë dolën në rrugët e Teheranit për të shfaqur pakënaqësinë e tyre pasi autoritetet pranuan se gabimisht kanë rrëzuar avionin ukrainas duke lënë të vdekur 176 pasagjerë, shkruan GazetaBlic.

E gjatë ditës së sotme ndaj këtyre protestave ka reaguar edhe presidenti amerikan, Donald Trump, i cili pati një mesazh ndaj liderëve të Iranit, duke i paralajmëruar se Amerika po i vëzhgon dhe kërkoi që të mos vriten protestuesit.

Sipas raportimeve të medieve të huaja, protestat janë duke vazhduar ndërsa qaste më parë janë dëgjuar disa të shtëna që kanë ndodhur nga forcat e sigurisë ndaj protestuesve, shkruan GazetaBlic.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu