Ministrja e Arsimit, Hykmete Bajrami, ka thënë se shpejt do të nisë mësimi online pas mbylljes së shkollave shkaku i koronavirusit.

Në një reagim në Fb, ajo ka shkruar se tashmë disa kompani private dhe profesionistë të fushës kanë ofruar ekspertizën e tyre pa asnjë kompensim. Ka kërkuar ndihmë edhe prej mësimdhënësve për të krijuar përmbajtjen e nevojshme për të nisur mësimin në formë elektronike.

“Nuk do të jetë aspak e lehtë sepse asnjëherë me parë nuk është punuar në këtë drejtim POR kemi ndihmë nga shumë operatorë privatë dhe profesionistë të fushës, të cilët në këtë kohë kanë ofruar ekspertizën e tyre pa asnjë kompensim. Ministrisë i duhet edhe kontributi i shumë mësuesve dhe arsimtarëve për të krijuar përmbajtjen”, ka shkruar ajo.

Bajrami ka bërë thirrje të shtohet edhe më shumë kujdesi dhe të mos ketë panik.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu