Sipas Bilall Sherifit sekretar i Nismës Social Demokrate të Kosovës partia e tyre do ta kalojë pragun zgjedhor shkruan GazetaFlash24.

Sherifi deklaroi se Nisma do të marrë 6 deputetë sigurtë, mirpo janë edhe afër të marrin deputetin e 7të, mirpo rezultatet nuk thonë kështu kur kanë mbetur edhe votat me kusht dhe ato të diasporës për tu numëruar, Nisma Social Demokrate, AKR dhe PD kanë marrë 4.87% të votave , që do të thotë mos kalim i pragu prej 5%.

Sidoqoftë Sekretari i kësaj partie theksoi se partia e tyre ka bërë një mori ankesash dhe se do të vazhdojnë të bëjnë edhe nesër, pasiqë janë disa mos përputhje të rezultateve midis votave të përgjithshme dhe të kandidatëve ani pse këto të fundit nuk kanë filluar ende numerimin./GazetaFlash24.net/

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu