Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Kujtim Shala, mohon se është propozuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës për postin e Presidentit, në kuadër të negociatave për marrëveshje me Lëvizjen Vetëvendosje.

Raportime të tilla përveç Shalës i kanë mohuar edhe nga LDK-ja.

Shala ka thënë se emri i tij nuk është përmendur fare në tavolinën e diskutimit me drejtuesit e VV-së.

“Jo, LDK-ja në asnjë rast, nuk e ka diskutuar asnjë emër për atë funksion”, ka thënë shkurt Shala për Blic.

Ndryshe, më herët një agjenci e lajmeve duke iu referuar burimeve në LDK raportoi se Shala është propozuar për postin e Presidentit.

Nga LDK ndërkohë i kanë quajtur spekulime dhe kanë thënë se deri në prillin e 2021-ës, nuk japin emër për president./Express/

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu