Nga Komuna e Obiliqit bëjnë të ditur se deri tani atje nuk ka asnjë rast të dyshuar me koronavirus atje, transmeton Klan Kosova.

Sipas njoftimi të kësaj komune, shtabi emergjent lokal i Obiliqit, nën udhëheqjen e Kryetarit të Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi, dhe ekipet mjekësore të QKMF-së janë duke janë vazhdimisht në teren.

“Në Komunën e Obiliqit janë duke u respektuar të gjitha masat shtesë të ndërmarra nga Qeveria e Kosovës, ku përmes shtabit emergjent lokal dhe në bashkëpunim me gjitha bizneset, kafiteritë, restaurantet dhe kompanitë e transportit publik kanë pezulluar aktivitetin e tyre si masë preventive ndaj infeksionit me koronavirus”.

“Shefi i shtabit emergjent lokal Xhafer Gashi, po zhvillon vizita dhe takime të shumta me qëllim të koordinimit të aktiviteteve, sot ka takuar Kryetarin e KBI-së në Obiliq, Behar Mjekiqi, i cili është njoftuar me gjitha masat e marra nga shtabi komunal emergjent i Komunës së Obiliqit dhe ka ofruar gatishmëri në bashkëpunim në rast të eskalimit të situatës të krijohet mundësia që edhe objektet fetare të shfrytëzohen për karantine”, thuhet në njoftim.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu