Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), më herët ka mbajtur konferencë për media ku nuk ka potencuart se kur do të prezantohen rezultatet preliminare të zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Kosovës,.

KQZ njoftoi se disa vendvotime nuk janë hapur me kohë, lidhur me disa parregullsi.KQZ-ja do të mbajë edhe katër konferenca për medie gjatë ditës. në ora 11:30 ku do të njoftojë për pjesëmarrjen në votime deri në orën 11:00 dhe ecurinë e procesit zgjedhor.

Në orën 15:30 lidhur me pjesëmarrjen në votime deri në orën 15:00 dhe ecurinë e procesit zgjedhor. në orën 19:30 KQZ-ja mban konferencën e katërt të ditës për medie, ku do të njoftojë për mbylljen e vendvotimeve dhe pjesëmarrjen në votime.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu