Ditëve të parë të vitit 2020 në vendin tonë pritet të mbaj mot kryesisht me diell, në mëngjes me ngrica, ndërsa në fundjavë priten reshje bore, transmeton Gazeta Metro.

Temperaturat e ajrit do luhaten kryesisht rreth vlerave mesatare.

Sipas Prishtina Weather, minimalet nga -7C deri në -1C, e maksimalet nga +3C deri në +6C, e nga dita e diel do të pësojnë rënie deri në 0C.

2.01 – Ftohtë, kryesisht me diell. Në mëngjes ngrica.
3.01 – Kryesisht me diell. Në mëngjes ftohtë dhe me ngrica.
4.01-5.01 – Ditën e shtunë, në mëngjes ftohtë dhe ngrica. Ditën vransirat do të shtohen, gjatë natës priten reshje shiu dhe bore. Të dielen, kryesisht me vransira, e kohëpaskohe me reshje të dobëta bore.
6.01- Mot i ftohtë, kryesisht me vransira. Vende-vende mundësi për reshje të dobëta bore.

Do të fryejë erë e lehtë nga veriu-veriperëndimi 1-3m/s. Shtypja atmosferike do të mbetet e rritur mbi vlera normale.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu