Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, njëherit kandidat i koalicionit AAK-PSD për këtë pozitë, ka thënë se gjatë qeverisjes së tij ka punuar fort që ta kthejë dinjitetin dhe se nuk do të ndalet.

Ai thotë se prodhimet vendore janë vulë frymëzimi i çdo gjenerate, shkruan Reporteri.net.

“Kosova 100% shtet. E vënë në harten e botës dhe tash e respektuar. Kemi punuar fort që ta kthejmë dinjitetin, nuk do ndalemi. Made in Kosova, është vulë frymëzimi e çdo gjenerate. Kosova, vlerë dhe krenari”, ka shkruar ai në Facebook.

Ai ka postuar një video ku tregon disa nga vizitat që i ka bëri si kryetar qeverie si dhe vendimet që janë marrë.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu