Aktorja e njohur turke, Nurgul Yesilcay është ndër aktoret më të dashura në Turqi dhe jo vetëm. Me rolet e saj, ajo ka mbledhur rreth vetes fansa në mbarë botës.

Nurgul te shqiptarët më shumë njihet me rolin e “Gylserenit” nga seriali “Fate të kryqëzuara”. Duke qenë se ka numër të madh të fansave, aktorja në instagram po qëndron mjaft aktive, ku po publikon imazhe të ndryshme nga përditshmëria e saj, shkruan rtv21.tv

Sot bukuroshja Nurgul për 2 milionë e 100 mijë ndjekësit e saj në instagram publikoi një imazh të bukur, në të cilin shihet mjaft tërheqëse. E veshur me fustan të shkurtë dhe flokë të lëshuara, Nurgul duket mjaft bukur në fotografinë e fundit, në të cilën po merr komente dhe pëlqime të shumta.

Në muajin korrik Nurgul ka treguar se këtë vit ajo ka hequr dorë nga serialet pasi që më shumë veten po e gjenë në teatro. Kujtojmë se Nurgul ka një kohë është në lidhje dashurie me regjisorin, Necati Kocabay.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu