Një incident ka ndodhur në Kuvendin Komunal të Preshevës, gjatë kohës sa aty ishte duke u mbajtur mbledhja e rregullt.

Në disa video që janë publikuar në rrjete sociale, shihet këshilltari nga radhët e PVD-së, Rinor Krasniqi, derisa e shkul nga vendi mikronin pasi që mbajti një fjalim.

“Kështu shancë me u mbajt mbledhje nuk ka”, tha ai nga foltorja dhe rrëzoi mikronin.

Kjo si duket provokoi një situatë jo të kënaqshme brenda Kuvendit.

Pas kësaj, Kryetari i Kuvendit, Sami Salihu merr vendim që mbledhja të mbahet në sallën e konferencave, derisa, ndërhyjnë edhe sigurimi./GazetaExpress/

VIDEO

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu