Italia dhe Greqia janë venosur në alarm për shkak të frikës se ku do të bjerë raketa kineze, pasi dy vendet janë mes shteteve në zonën e rrezikut.

Sipas mediave italiane raketa kineze do të bjerë në tokë midis orës 02:30 dhe 06:45 të orëve të para të ditës së sotme.

Greqia ka bërë lëvizjet e para duke anuluar fluturimet ushtarake në mënyrë që të reduktojë sa më shumë dëmet në rast se raketa ka për trajektore territorin grek.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu