Sot me fillim nga ora 18:30 do të zhvillohet takimi i Bundesligës ndërmjet, Dortmundit dhe Werder Bremenit.

Dortmundi do të kërkoj që sonte të triumfojë ndaj Werderit, edhe terreni e favorizon, kjo pasi luajnë në shtëpi, shkruan GazetaBlic.

Werderi ka një skuadër mjaft të përgatitur, ku sot nga minuta e parë do të paraqitet edhe sulmuesi kosovar, Milot Rashica, i cili nuk ka dy javë që është rikthyer nga lëndimi.

Më poshtë mund t’i shikoni formacionet zyrtare të të dyja skuadrave:

Dortmund:

Werder:

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu