Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës Milaim Zeka ka reaguar pas takimit të fundit që është zhvilluar mes kryetarit të LDK-së Isa Mustafa dhe atij të VV-së Albin Kurti.

Zeka ka theksuar se marrëveshja LVV-LDK do të arrihet por çdo gjë do të kthehet në pikën zero.

Ai thotë se do të hidhet sërish shorti për ministri, posti i Presidentit i takon LDK-së dhe lufta tashmë mbetet tek minoritet shkruan Zeka në Facebook.

Postimi i plotë:

Me ne fund ka marreveshje LDK-VV

Do te kete marreveshje, po sipas gjasave çdo gje kthehet ne piken zero. Perseri do te hidhet shorti per ministri. Posti i presidentit i takon LDK-se.

Prej sonte, lufta mbetet me minoritetete. Ta shohim lojen ne vazhdim…

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu