Trajneri i Kosovës Bernard Challandes e ka drejtuar skuadrën e tij në një ecuri të gjatë pa humbje deri te ndeshja e fundit eliminatore e “Euro 2020”, ku “Dardanët” pësuan humbje 5:3 nga Anglia.

Zhgënjimi i trajnerit zviceran kishte bërë bujë të madhe në shtyp pas një vendimi të gjyqtarit Felix Zwayer, por që pasi kishte parë kamerën, kishte buzëqeshur, shkruan e përditshmja spanjolle “Mundo Deportivo”.

Fytyra e Challandes kishte qarkulluar me të madhe në rrjetet sociale, gjithashtu edhe gjestet e tij në konferencën për shtyp para ndeshjes me Republikën e Çekisë.

“Shko, shko, shko”, ishin britmat e Challandes që ishin shpërndarë me të madhe në internet, që tregonin personalitetin ‘shpërthyes’ të Challandes.

Arti i motivimit është një nga virtytet e personalitetit të tij ‘shpërthyes’, bisedues dhe krijues

Në fillim, Challandes kishte jetuar në Zvicër ku ishte mësues i gjuhës frënge.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu