Të dyshuarit janë arrestuar Një person me aftësi të kufizuara mendore është sulmuar seksualisht nga dy persona të dyshuar. Sipas policisë rasti ka ndodhur më 4 shkurt në Gjakovë.

“Viktima mashkull kosovar (person me aftësi te kufizuara mendore) i shoqëruar nga vëllai i tij, ka raportuar se është sulmuar seksualisht nga dy të dyshuar meshkuj kosovarë. Viktima është intervistuar në prezencën mbrojtësit të viktimave dhe prindit të tij”, thuhet në raportin e policisë. Të dyshuarit janë arrestuar dhe me vendim të prokurorit pas intervistimit lirohen në procedurë të rregullt./21Media

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu