Qyteti i Durrësit është goditur para pak çastesh nga një tërmet.

Sipas organizatës shkencore EMSC, ky tërmet ishte i shkallës 3.1 shkallë.

Që nga hyrja në vitin e ri, 2020 Shqipëria është goditur nga disa tërmete, ku për këtë vit më i madhi ishte më 1 janar me shkallën e rihiteri 4.2.

Ndërkohë që më 26 nëntor të vitit që lam pas Shqipëria u godit nga një tërmet 6.4 shkallë që la edhe 51 persona të vdekur, qindra të plagosur dhe mijëra shtëpi dhe ndërtesa të rrënuara.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu