Deputeti i AAK’së, Daut Haradinaj është shprehur kundër heqjes së taksës e vendosur nga Qeveria Haradinaj.

Ai ka thënë Serbia ka humbur shumë me vendosjen e taksës ndaj produkteve të tyre dhe se Qeveria Kurti nuk duhet ta heq atë.

“Pse duhet ne të dorëzohemi nëse Serbia vazhdon njejtën politikë ndaj Kosovës. Pse ne duhet me kanë të gatshëm me i ofru Serbisë tregun e Kosovës. Favor direkt se 500 milionë janë shumë pare për Serbinë”

“E njejta poltikë e njejta agresivitet, po Serbia ka mujtë me njoftë Pavarësinë e Kosovës, deri sa Serbia se njeh Kosovën taksa le të mbetet në fuqi”

“Nëse e jepim me kaq lehtësi tregun e Kosovës, nesër çdo do të jepim”, ka thënë ai në Klan Kosova, përcjellë Periskopi.

Ndërsa ai paralajmëron që si AAK do të thërrasin seancë të jashtëzakoshme por nuk do të ndalen vetëm me këtë e po ashtu ai ka lënë të hapur edhe mundësinë për protesta

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu