Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, ka publikuar listën e futbollistëve që do t’i ketë në dispozicon për dy ndeshjet e këtij muaji.

Pra lista i takon ndeshjes miqësore kundër Gjibraltarit, më 10 tetor dhe takimit tjetër i rëndësishëm për kualifikimet e Euro 2020 kundër Malit të Zi, që zhvillohet me 14 tetor.

Përgatitjet për këto dy ndeshje Dardanët do t’i nisin të hënën në stadiumin “Fadil Vokrri”, derisa në të njëjtën ditë përzgjedhësi Challandes do të paraqitet në konferencë për media, në orën 11:00 në hotel “Emerald”.

Risia e kësaj liste është edhe sulmuesi i Kombëtares U21, Lirim Kastrati.

Më poshtë mund ta shikoni listën e plotë:

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu