Astronauti publikon pamjet duke e parë ndeshjen në hapësirë…

Supersfida Francë-Portugali pati një shikueshmëri të madhe në të gjithë botën, pasi u cilësua dhe si ‘’finalja e parakohshme’’ e kompeticionit.

Por askush nuk do ta mendonte që kjo sfidë do të shikohej dhe në hapësirë. Austronauti francez, Tomas Pesket ka shpërndarë një foto në rrjetet sociale duke parë ndeshjen midis ‘’gjelave’’ dhe luzitanëve, shkruan panoramasport.

Në foton e postuar vihet re dhe pozicioni i Pesket që ndodhet në një kënd të çuditshëm me telezivorin, por kjo si pasojë e forcës së gravitetit. Postimi i astronautit francez ka marrë pëlqime të shumta duke u bërë dhe viral njëkohësisht.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu