Dhjetë persona kanë humbur jetën si dhe shtatë të tjerë janë lënduar si pasojë e një aksi’denti rrugor në Ialomita të Rumanisë.

Aksi’denti ka ndodhur në orët e para të mëngjesit kur një minibus dhe një kamion u përplasën në rrugën që lidhë Slobozia me Urziceni në Rumaninë lindore, shkruan Euronews, transmeton Klan Kosova.

“Nëntë nga 16 pasagjerët që ndodheshin në minibus, humbën jetën si pasojë e përplasjes. Vik’tima e dhjetë është shoferi i kamionit”, kana bërë të ditura shërbimet e emergjencës.

“Në mesin e të lënduarve, katër janë në gjendje kritike”.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu