Karim Benzema, raportohet se ka nënshkruar një kontratë të re me Real Madrid.Sulmuesi, 31 vjeç, pritej të hapte rrugën për nënshkrimin e verës Luka Jovic këtë sezon pasi serbi nënshkroi nga Eintracht Frankfurt,përcjell ORAinfo.

Sidoqoftë, ai ka shënuar gjashtë gola në shtatë ndeshjet e La Ligës si qendërsulmuesi i fillestar i Los Blancos.

Si rezultat, francezit i është dhënë një kontratë e re, duke e lidhur atë deri në verën e vitit 2022 dhe duke rritur pagat e tij, sipas El Chiringuito.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu