Ranieri është kthyer në Seria A.Sampdoria ka emëruar zyrtarisht Claudio Ranierin si trajner e tyre të ri dhe do të debutojë kundër Romës në ditëlindjen e tij të 68-të.

Klubi gjenovez ka ndërprerë me marrëveshje kontratën me trajnerin Eusebio di Francesco shkaku i rezultateve të dobëta dhe kanë vendosur për Ranierin si pasues të tij.

“Presidenti Massimo Ferrero dhe Sampdoria mirëpresin Claudio Ranierin, i cili ka nënshkruar në klubin si Trajner deri më 30 qershor 2021”.

“Presidenti i uron trajnerit, stafit të tij dhe ekipit fat të mirë me punë të bazuar në përkushtim dhe pasion”, thuhet në njoftimin e Sampit.

Loading...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu