ZYRTARE: Joe Biden është Presideti i ri i SHBA-ve

Joe biden tani është edhe zyrtarisht presidenti i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës shkrun GazetaFlash24.

Pensylvania i ka siguruar fitoren e madhe kampit të tij dhe kështu Biden bëhet presidenti i 46-të i SHBA-ve.
Edhe pse nuk ka përfunduar numërimi në të gjitha shtetet Biden mund ta thellojë epërsinë.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu