Barcelona konfirmoi të Premten se Carles Perez ka zgjatur marrëveshjen e tij me klubin deri në qershor 2022.

Ka pak detaje të ofruara në lidhje me zgjatjen e kontratës së tij, por raportet e fundit kanë pohuar se ai përmban një klauzolë blerjeje prej 100 milion €,përcjell ORAinfo.

Perez ka bërë një ndikim me ekipin e parë në javët e para të fushatës së re pasi bëri përshtypje gjatë turneut para-sezonal të klubit.

Ai ka paraqitur në pesë nga gjashtë ndeshjet e Barça në La Liga dhe shënoi në fitoren 5-2 ndaj Real Betis në Camp Nou.

Perez ka qenë një pasuri e dobishme në sulm gjatë dëmtimeve ndaj Luis Suarez, Lionel Messi dhe Ousmane Dembele, por mbetet të shihet se sa kohë loje do të shohë kur treshja do të përshtatet përsëri./ORAinfo/

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu