Armend Zemaj ka mbajtur konferencë për medie për të folur rreth pandemisë Covid-19 dhe masave të reja që mund të nërmerren pasi numrat e rastve me virusin sars-cov2 jane ende te larta shkruan GazetaFlash24.

Zemaj ka deklaruar se ka mjaftueshëm oksigjen për të gjitha spitalet në Kosovë.Gjithashtu ai deklaroi se do të shtohen 20 mijë litra oksigjen për të gjitha spitalet.

Ministri i Shendetesise ka treguar që është zgjeruar numri i komunave në zonën e kuqe. Tash i kemi 21 komuna në zonën e kuqe, 10 në të verdhën dhe 7 në të gjelbërtën”, tha Zemaj. /GazetaFlash24.net/

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu